Новини

Новини об'єднання, ділові новини та події

Продовжуємо обговорення методики розроблення професійних стандартів, яке було розпочато тиждень тому.

Враховуючи важливість та роль професійного стандарту, Федерація роботодавців України спільно з Національним Агентством кваліфікацій продовжує проведення вебінарів з детального роз’яснення алгоритму підготовки та етапів розроблення професійного стандарту

Презентували новий проект ФРУ «Підтримуємо український народ та бізнес» разом із нашими міжнародними та українськими партнерами. Його ключова ідея - підтримка українців через виробництво в Україні.
Зазначили, що сьогодні для нашої країни дуже важлива підтримка світу.

Федерація роботодавців України та Асоціація підприємств-виробників техніки і обладнання для агропромислового комплексу Украгромаш закликали Мінекономіки на Мінагрополітики сприяти відновленню виплат за напрямом часткової компенсації вартості вітчизняної техніки і обладнання для агропромислового комплексу.

Станом на 5 травня в Україні зареєстровано біля 420 тисяч безробітних, тоді як місяцем раніше їх було 270 тисяч. Проте, за оцінкою Федерації роботодавців України, реальний показник безробітних може становити до 500 тисяч, зазначив генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов.

Діюча програма релокації підприємств, започаткована за ініціативи Кабінету Міністрів, у якій ФРУ бере активну участь, є ефективною, але потребує нагального вирішення ситуація з забезпеченням персоналом, кваліфікованими робітниками підприємств, які вже розпочали свою роботу або продовжують роботу в безпечних регіонах країни.

Федерація роботодавців України не лише продовжує працювати як ефективне об’єднання бізнесу, а й виконує функції штабу зі збору гуманітарної допомоги від міжнародного бізнесу, яка направляється в різні куточки України для потреб української армії, постраждалих від війни регіонів та внутрішньо переміщеним особам.

Український бізнес потребує підтримки та нових можливостей. Деякі підприємства здійснюють релокацію та розпочинають свою роботу на новому місці, інші відновлюють виробничі процеси на звільнених територіях. Але запити спільні: як налагодити виробництво, отримати нові ринки збуту, знайти міжнародних партнерів та нові виробничі можливості, облаштувати технологічні майданчики, пройти європейську сертифікацію тощо.

Враховуючи встановлені Національним банком України постановою №68 від 04.04.2022 граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів у 90 календарних днів, звернулися до Мінекономіки та НБУ щодо збільшення граничних строків таких розрахунків до 180 календарних днів.

Латвійська конфедерація роботодавців (LDDK) та Федерація роботодавців України провели установчу онлайн зустріч за участі більш ніж 25 представників навчальних центрів, профільних асоціацій, методичних центрів, представників закладів освіти та провідних українських підприємств, зокрема: АТ «Укрзалізниця», Метінвестхолдінг, ТОВ «Астарта - Київ», АТ «Ельворті», "Інтерпайп Україна", ПрАТ «Гідросила Груп».