Новини

Новини об'єднання, ділові новини та події

ФРУ та Украгромаш закликали Мінекономіки та Мінагрополітики сприяти відновленню виплат за напрямом часткової компенсації вартості вітчизняної техніки і обладнання для АПК

Федерація роботодавців України та Асоціація підприємств-виробників техніки і обладнання для агропромислового комплексу Украгромаш закликали Мінекономіки на Мінагрополітики сприяти відновленню виплат за напрямом часткової компенсації вартості вітчизняної техніки і обладнання для агропромислового комплексу.

Питання відновлення виплат по Програмі часткової компенсації аграріям вартості сільгосптехніки і обладнання вітчизняного виробництва у межах доступного фінансування на 2022 рік із врахуванням невиплачених зобов’язань попереднього 2021-го є сьогодні нагальною актуальною потребою як для сільгосптоваровиробників – отримувачів компенсації, так і для національних машинобудівних підприємств для АПК, йдеться у зверненні.

"Саме про це говорили керівники господарюючих суб’єктів на засіданні Ради Асоціації Украгромаш у квітні.

Вони зазначали, що від початку агресії та війни з боку рф, більшість замовлень на техніку і обладнання для АПК було призупинено сільгосптоваровиробниками до моменту стабілізації ситуації. Одна з причин - очікування потенційних покупців на виплату компенсації, оскільки в період правового режиму воєнного стану їх впевненість у виплатах зводиться практично до мінімуму.

Зазначимо, що і Мінекономіки, і Мінагрополітики визнали цю програму найефективнішою серед програм державної підтримки аграріїв.

Дана програма, і надалі, і особливо у період правового режиму воєнного стану, покликана сприяти:

- забезпеченню достатньою кількістю сільгоспмашин для проведення польових робіт;

- зниженню витрат і підвищенню конкурентоспроможності сільгосптоваровиробників;

- зменшенню залежності від іноземних поставок техніки і обладнання;

- розширенню частки українських сільгоспмашинобудівників на внутрішньому ринку;

- збереженню робочих місць;

- забезпеченню сплати податків до бюджетів усіх рівнів.

Враховуючи, що виплата компенсації з бюджету відбувається після придбання цієї техніки, тобто після сплати всіх податків, з лагом максимум 1 квартал, гроші платників податків швидко вертаються в економіку, збільшуючи ефект мультиплікації.

Вважаємо, що підтвердженням дії програми в сучасних умовах був би факт виплат зобов’язань по компенсації за попередній період 2021 року з наступним роз’ясненням порядку поточних виплат 2022 року під час воєнного стану та/чи після його закінчення.

Це сприятиме діловій активності і забезпечить українські машинобудівні підприємства, включаючи виробників компонентної бази, новими замовленнями, навіть під час війни.

При цьому, враховуючи попередні звернення, нагадаємо, що, беручи до уваги обмеження загальної суми асигнувань на держпідтримку сільгосптоваровиробників, при необхідній сумі 1 800 млн.грн., оптимальною є пропозиція Мінагрополітики передбачити фінансування напряму в обсязі хоча б 1,46 млрд.грн. (в т.ч., залишок невиплачених зобов’язань за 2021 рік 865 млн.грн.).

Саме тому ФРУ та Украгромаш просять Мінекономіки та Мінагрополітики врахувати викладене при наданні Мінфіну пропозицій щодо спрямування коштів до резервного фонду державного бюджету» та всіляко сприяти відновленню виплат за напрямом часткової компенсації вартості вітчизняної техніки і обладнання для агропромислового комплексу", - сказано у зверненні.