Новини

Новини об'єднання, ділові новини та події

Дерегуляція ведення бізнесу в Україні. Перші кваліфікаційні центри за декларацією

 

Можливості створення кваліфікаційних центрів за декларацією, прикладний кейс підприємств з їх відкриття обговорили за участі більш ніж 100 представників роботодавців, державних та громадських установ, організацій, закладів освіти, галузевих асоціацій та інших зацікавлених сторін під час вебінару «Кваліфікаційні центри. Постанова Кабінету Міністрів 314».
 
Модераторами заходу стали:
 
?директорка Центру компетенцій та розвитку людського капіталу Федерації роботодавців України Людмила Василега;
?членкиня Національного агентства кваліфікацій Інна Осадчук.
 
Держава гостро потребує якнайшвидшого відновлення виробничого потенціалу промислових підприємств, збереження робочих місць, сплати податків.
 
Тож вкрай необхідне оперативне підтвердження наявної кваліфікації працівникам, які терміново евакуювалась з небезпечних регіонів без підтверджуючих професійну кваліфікацію документів.
 
Постановою Кабміну від 18 березня 2022 № 314 передбачено можливість провадження господарської діяльності суб’єктами господарювання в період воєнного стану без оформлення дозволу. Лише на підставі подання до Міністерства економіки декларації до відповідних органів влади, незалежно від місцезнаходження та місця провадження діяльності суб'єкта господарювання, що містить відомості згідно з додатком 1, без отримання дозвільних документів, крім видів господарської діяльності за переліком згідно з додатком 2.
 
! При цьому, декларації мають рівноцінний правовий статус з ліцензіями та дозволами, одержаним за звичайною процедурою у мирний час.
Наразі в Україні уже переведено на декларативний принцип 48 дозволів, 19 ліцензій, близько 500 інших публічних послуг для бізнесу.
 
Декларацію можна подати через ЦНАП або онлайн – через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, додаток або портал Дія.
 
Важливо зазначити, що дозволи чи ліцензії, дія яких завершується, автоматично продовжуватимуться на час воєнного стану та ще 3 місяці після його завершення. Також на післявоєнний час відтерміновується необхідність подання звітів та повідомлень, пов’язаних з дозвільними процедурами.
 
Все це допомагає підприємцям відновити роботу, що була призупинена через бойові дії, або ж розпочати нову власну справу там, де вони вважатимуть за доцільне.
 
Учасники вебінару розглянули питання практичного застосування постанови Кабміну № 314 від 18.03.2022 р. Поради щодо подання декларації через ЦНАП було надано керівником напряму професійного навчання Корпоративного університету ТОВ «МЕТІНВЕСТ ХОЛДИНГ» Карпенко Дмитро.
 
Станом на 20.06 у переліку розміщених на сайті НАК є вже 4 подані декларації для здійснення діяльності 4-х кваліфікаційних центрів:
 
- ПАТ "Запорізький металургійний комбінат "ЗАПОРІЖСТАЛЬ"
- ПРАТ "КАМЕТ-СТАЛЬ"
- ТОВ "МЕТІНВЕСТ-КРИВОРІЗЬКИЙ РЕМОНТНО-МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД"
- ТОВ "МЕТІНВЕСТ-ПРОМСЕРВІС".
 
Вже є 28 фактів присвоєння/підтвердження професійних кваліфікацій кваліфікаційними центрами, які діють на підставі декларацій. Інформацію щодо фактів присвоєння професійних кваліфікацій направлено до НАКу, згідно вимог діючих в системі кваліфікацій нормативно-правових актів.
Також під час вебінару обговорили актуальні питання попередніх зустрічей.
 
Федерація роботодавців продовжує проведення практичних вебінарів щодо питань роботи з персоналом, регулювання системи професійних кваліфікацій тощо.
 
Звертайтесь до Федерації роботодавців (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.), будуємо професійну основу економіки та зберігаємо трудовий потенціал країни разом!