Новини

Новини об'єднання, ділові новини та події

Відбулась нарада з питань розвитку промислових підприємств Харківщини

9 вересня 2021 року Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський в Харківській ОДА провів нараду щодо стану та розвитку промислових підприємств області.

У заході взяли участь т.в.о. голови обласної державної адміністрації Олександр Скакун, голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко, заступник генерального директора ДК «Укроборонпром» Ігор Фоменко та керівники великих промислових підприємств регіону.

У ході зустрічі Віце-прем’єр-міністр України Олег Уруський довів до відома присутніх прийняті нещодавно рішення Уряду та перспективні напрямки роботи щодо розвитку оборонно-промислового комплексу України. Також нагадав учасникам наради, що в серпні 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким введено в дію рішення РНБО України «Про Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу України», що розроблена Мінстратегпромом на період до 2030 року. Перший етап Стратегії на 2021-2022 роки передбачає, зокрема, розробку та затвердження комплексного плану реформування оборонно-промислового комплексу, в тому числі підприємств Харківщини.

Під час наради Олександр Скакун акцентував увагу на проблемних питаннях промислових підприємств області, які потребують для свого вирішення участі Уряду та керівництва держави — це «Електроважмаш» і «Турбоатом», де йде мова про можливе злиття цих двох заводів. Також не залишається поза увагою ситуація на Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві, де спостерігається велика соціальна напруга.  Він також запевнив, що обласна державна адміністрація, в межах своєї компетенції, готова допомагати промисловцям області й може стати майданчиком для дискусій, для комунікації представників заводу, наприклад, з правоохоронними та податковими органами, з органами центральної влади в регіоні. 

Тетяна Єгорова-Луценко зазначила, що область завжди готова допомагати підприємствам.

«Ми будемо це робити, але наші можливості у сфері промисловості сьогодні не дуже великі. Проте, ми готові приєднатися до розв'язання будь-якої проблеми, яка у вас виникає, якщо її вирішення знаходиться в нашій компетенції. Наприклад, це можуть бути земельні питання, проблеми комунікації з керівниками різних перевіряючих і контролюючих структур. Крім цього, ми будемо лобіювати інтереси підприємств регіону на різних форумах, в тому числі закордонних, а також - в центральних органах влади», - сказала Тетяна Єгорова-Луценко.

Підбиваючи підсумок наради, Олег Уруський повідомив, що Урядом буде напрацьовуватися дорожня карта виходу із ситуації, що склалася на «Електроважмаші». Він також відзначив, що ситуація на Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві неодноразово розглядалася як експертами авіаційної галузі, так і на рівні влади. 

«1 вересня цього року Уряд затвердив Державну цільову науково-технічну програму розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки, яка спрямована на відродження авіапромисловості України. Зокрема, й фінансування галузі. ХДАВП не залишиться поза увагою», - запевнив Віце-прем’єр-міністр.