Новини

Новини об'єднання, ділові новини та події

Супутник з унікальним українським агрегатом відправився у космос

23 жовтня ракета Ariane 5 вивела на орбіту геостаціонарний телекомунікаційний супутник SES-17, оснащений унікальним терморегулюючим гідроакумулятором (ТГА) виробництва української компанії FED (АТ «FED») на замовлення франко-італійської компанії Thales Alenia Space.

Повністю цифровий та надзвичайно інноваційний супутник SES-17, оснащений виключно електричною руховою системою, вийде на орбіту з середини 2022 року.

Це також перший супутник, який використовує систему адаптивного управління ресурсами (ARC), першу в галузі програмну систему, яка використовує повну гнучкість повністю цифрового корисного навантаження для автономної адаптації космічних і наземних ресурсів на льоту для задоволення потреб клієнтів.

Компанія FED займалася виробництвом унікального агрегату з 2016 року. Це спільна розробка компанії FED та Центру Технічної Фізики (ЦТФ) Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» (ХАІ). Для виробництва агрегату був побудований спеціальний цех та виготовлено унікальне зварювальне обладнання.

Виріб забезпечить сталий інтернет зв'язок на борту літаків, що перетинають Атлантику. Екіпаж і пасажири матимуть постійне високошвидкісне з'єднання Wi-Fi у пікові години та на маршрутах з високою прохідністю, одночасно оптимізуючи пропускну здатність.

ТГА використовується для температурної стабілізації елементів (корисного навантаження) супутника.

002

003

004